Převratný nález byl objeven v Polsku. Kostry jeptišek, které byly brutálně zavražděny během druhé světové války

Teprve nedávno byl v Polsku učiněn doslova převratný objev, který odhalil kostry jeptišek, které byly Sověty zavražděny za druhé světové války.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Teprve nedávno se archeologům povedlo dosáhnout dlouho očekávaného nálezu. Nedaleko města Gdaňsko totiž objevili menší masový hrob, ve kterém se nacházely ostatky 3 jeptišek, které byly zavražděny v průběhu druhé světové války. Jejich životy byly brutálně utnuty sovětskými vojáky, kteří v této válce neměli slitování ani vůči bratrům Polákům. Fakt, že se navíc jednalo o bezbranné ženy ve funkci šiřitelek víry dodnes rozpoutává vášnivé debaty a názory.

Likvidace víry

Když ruská Rudá armáda vpadla v roce 1944 na polské území, jedním z cílů bylo unášení, vraždění a mučení mnichů, jeptišek a jiných náboženských představitelů. Úkol byl prostý, zlikvidovat tímto způsobem v lidech naději, ukrást jim víru a poté je o to snadněji porazit. Jednomu z takových útoků nedokázalo čelit ani sedm jeptišek z řádu svaté Kateřiny, které byly během této války brutálně zavražděny.

iZdroj fotografie: Unsplash

Nyní jsou však jejich ostatky konečně kompletní a mohou být v pokoji uchovány. Nejdříve byly totiž nalezeny pouze 4 kostry ze všech sedmi jeptišek a zbylé tři nebyly dlouhou dobu k dohledání To se povedlo až nyní, po tom, co archeologové prohledali místo kolem obecního hřbitovu v Ornetě, kde byly těla sestry Rolandy, sestry Gunhildy a sestry Bony pochovány v menším masovém hrobě.

Brutální smrt

Po vpádu Rusů na polské území se jednalo téměř doslovně o hotová jatka. Během nich přišlo o život velké množství lidí, bez ohledu na věk, pohlaví nebo funkci, kterou tyto osoby zastupovaly. S řádem jeptišek bylo ale podle všech důkazů zacházeno vskutku brutálně. Tyto ženy měly zmrzačené tváře, změněné k nepoznání, vyříznuté oči a jazyky, nesčetné množství bodných a jiných ran. Některé byly dokonce znásilněny a poté umíraly ve velkých bolestech.

iZdroj fotografie: Unsplash

Přesná identifikace

Zprvu byla identifikace nalezených ostatků nejasná, nyní jsou však archeologové přesvědčeni, že se jedná o jeptišky z řádu svaté Kateřiny. Kromě odpovídajícího pohlaví a věku ostatků těchto ubohých žen tuto skutečnost podporují také nálezy, které měly při sobě. Jedná se o oděvy spojené s tímto řádem, malé růžence s leštěnými korálky, větší růžence pro nošení kolem pasu, vykládané kříže s kovovými vzory a také medailony s obrazy „svaté rodiny“, jejich hodnota je spíše pouze morální, což je nejspíše důvodem, proč si je vrahové neodnesly se sebou.

Zdroj: Live Science

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Lidem teprv teď začne téct do bot. Operátoři se rozhodli, že jim zdraží volání
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Co je potřeba vědět o Crohnově chorobě: Zdraví může poškodit víc než srdeční infarkt, kouření zhoršuje příznaky
adbz.cz
adbz.cz
Chemikálie jsou zbytečné. Ucpaný záchod se dá uvolnit pomocí obyčejného pytle na odpadky