Převratný nález byl objeven v Polsku. Kostry jeptišek, které byly brutálně zavražděny během druhé světové války

Teprve nedávno byl v Polsku učiněn doslova převratný objev, který odhalil kostry jeptišek, které byly Sověty zavražděny za druhé světové války.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Teprve nedávno se archeologům povedlo dosáhnout dlouho očekávaného nálezu. Nedaleko města Gdaňsko totiž objevili menší masový hrob, ve kterém se nacházely ostatky 3 jeptišek, které byly zavražděny v průběhu druhé světové války. Jejich životy byly brutálně utnuty sovětskými vojáky, kteří v této válce neměli slitování ani vůči bratrům Polákům. Fakt, že se navíc jednalo o bezbranné ženy ve funkci šiřitelek víry dodnes rozpoutává vášnivé debaty a názory.

Likvidace víry

Když ruská Rudá armáda vpadla v roce 1944 na polské území, jedním z cílů bylo unášení, vraždění a mučení mnichů, jeptišek a jiných náboženských představitelů. Úkol byl prostý, zlikvidovat tímto způsobem v lidech naději, ukrást jim víru a poté je o to snadněji porazit. Jednomu z takových útoků nedokázalo čelit ani sedm jeptišek z řádu svaté Kateřiny, které byly během této války brutálně zavražděny.

iZdroj fotografie: Unsplash

Nyní jsou však jejich ostatky konečně kompletní a mohou být v pokoji uchovány. Nejdříve byly totiž nalezeny pouze 4 kostry ze všech sedmi jeptišek a zbylé tři nebyly dlouhou dobu k dohledání To se povedlo až nyní, po tom, co archeologové prohledali místo kolem obecního hřbitovu v Ornetě, kde byly těla sestry Rolandy, sestry Gunhildy a sestry Bony pochovány v menším masovém hrobě.

Brutální smrt

Po vpádu Rusů na polské území se jednalo téměř doslovně o hotová jatka. Během nich přišlo o život velké množství lidí, bez ohledu na věk, pohlaví nebo funkci, kterou tyto osoby zastupovaly. S řádem jeptišek bylo ale podle všech důkazů zacházeno vskutku brutálně. Tyto ženy měly zmrzačené tváře, změněné k nepoznání, vyříznuté oči a jazyky, nesčetné množství bodných a jiných ran. Některé byly dokonce znásilněny a poté umíraly ve velkých bolestech.

iZdroj fotografie: Unsplash

Přesná identifikace

Zprvu byla identifikace nalezených ostatků nejasná, nyní jsou však archeologové přesvědčeni, že se jedná o jeptišky z řádu svaté Kateřiny. Kromě odpovídajícího pohlaví a věku ostatků těchto ubohých žen tuto skutečnost podporují také nálezy, které měly při sobě. Jedná se o oděvy spojené s tímto řádem, malé růžence s leštěnými korálky, větší růžence pro nošení kolem pasu, vykládané kříže s kovovými vzory a také medailony s obrazy „svaté rodiny“, jejich hodnota je spíše pouze morální, což je nejspíše důvodem, proč si je vrahové neodnesly se sebou.

Zdroj: Live Science

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články