Na AUSA 2020 byl odhalen nový Humvee NXT 360

Pandemie koronaviru zamezila konání řady prestižních zbrojařských veletrhů po celém světěl. Veletrh AUSA, který pořádá lobbistická organizace Asociace armády spojených států, se ale za velmi přísných hygienických opatření a v omezeném formátu přeci jen uskutečnil. Zbrojovka AM General, která je známá svými terénními vozidly Hummer a Humvee, zde představila nový model vojenského Humwee.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Ten dostal kódové označení NXT 360 a výrobce už na něj přijímá předobjednávky. Případné prodeje do zahraničí však musí posvětit americké federální úřady.

Méně údržby, vysoká efektivita

Nová generace lehkých taktických vozidel Humvee je konstruována tak, aby mohla využívat co nejvíce náhradních dílů z předchozích modelů. To má zajistit snadnější údržbu na bojišti i v týlu v případě, že je daná jednotka vybavená také staršími modely Humvee, případně že má příslušné náhradní dílny z jakéhokoli důvodu k dispozici. Kromě toho by měl být nový Humvee nenáročný na údržbu a maximálně úsporný. Pochopitelně s přihlédnutím ke skutečnosti, že jde o armádní vozidlo, které má v první řadě zajistit bezpečnost posádky a úspěšné splnění zadané mise.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Nový Humvee je vybaven nejnovějšími digitálními technologiemi

Základní charakteristiky nového Humvee NXT 360 jsou:

  • Váha prázdného vozidla: 6 400 kg
  • Motor: osmiválcový turbodiesel o objemu 6,5 l a výkonu 205 koní
  • Dojezd na jedno dotankování: 400 km
  • Objem nádrže: 95 l

Digitální Humvee

Nový Humvee je pochopitelně vybaven nejnovějšími digitálními technologiemi. Zásadním vylepšením oprati starším modelům je integrovaná HD kamera s nízkou latencí, kterou lze zabírat prostor kolem vozidla a promítat ho na velkou obrazovku před sedadlem spolujezdce. Díky tomu nový vůz nepotřebuje zadní průhledné pancéřování. Kamera je doplněna řadou dalších senzorů a čidel, které lze v případě potřeby vyměnit, nebo dokonce programovat. Humvee pak má vlastní operační systém, který lze propojit s dalšími zbraňovými systémy jiných jednotek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články