Andrej Babiš odmítá komunisty navržené škrty v armádě. Prosazuje svůj názor

Armáda nemá u české veřejnosti tu nejlepší pověst. A tak se vždycky, když dojde na škrty ve státním rozpočtu, začnou ozývat hlasy, že škrtat by se mělo právě v armádě, respektive u ministerstva obrany. Ten, kdo taková návrh předloží v poslanecké sněmovně, obvykle získá v očích veřejnosti politické body.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Tentokrát s takovým návrhem přišli komunisté, rozpočet resortu obrany by rádi snížili o 10 miliard.

Premiér za armádou stojí

Premiér Andrej Babiš si naštěstí důležitost armády uvědomuje. Armáda ostatně sehrála důležitou roli i pří zvládání druhé vlny pandemie koronaviru, což premiér na velitelském shromáždění armády zdůraznil. Ve stejném duchu mluvil také ministr obrany Lubomír Metnar, od něhož by však cokoli jiného znělo poněkud zvláštně.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Premiér stojí za armádou

Modernizace armády je nutnost

V dnešním turbulentním světě rozhodně neplatí, že malé státy nepotřebují mít vlastní moderní armádu. U členských států NATO je pak udržování profesionální armády na adekvátní úrovni jednou z podmínek členství. Jednotlivé státy se také zavazují, že do rozvoje armády investují určité procentu svého HDP.

Podle premiéra je třeba, aby se armáda více než třicet let po sametové revoluci konečně zbavila zbývající zastaralé sovětské techniky. Její další aktivní využívání je vzhledem k našim závazkům vůči Severoatlantické aliance neudržitelné. Na rozpočet ministerstva obrany navíc navazují další projekty, které by případné škrty ohrozily.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Škrty prý nejsou na místě

KSČM je v tomto směru jediná

Naštěstí se ukazuje, že KSČM je pravděpodobně jedinou parlamentní partají, která by v této chvíli návrh na snížení rozpočtu ministerstva obrany podpořila. Proti komunistickému úspornému opatření se v poslední době v médiích otevřeně vyjádřili například tito zástupci opozičních stran:

  • Předsedkyně sněmovního Výboru pro obranu Jana Černochová (ODS)
  • Místopředseda sněmovního Výboru pro obranu Jan Lipavský (Piráti)
  • Poslanec Jan Bartošek (KDU-ČSL)
Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články