Bermudský trojúhelník stále fascinuje. Spojován je s mnoha záhadami, mají zde mizet lodě nebo letadla

Lidská historie je doslova opředena mnoha záhadnými historkami. Mnozí lidé jim skálopevně věří, podle jiných jde jen o fikci, případně konspirační teorie.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Na světě není záhadnější místo, než jakým je Bermudský trojúhelník nedaleko americké Floridy. Mnoho lidí je skálopevně přesvědčeno, že zde mizí lodě, letadla a dějí se různé nevysvětlitelné události. Vědci většinou oponují, jelikož pro něco takového neexistují důkazy. Ovšem zastánci teorie o tomto záhadném místě se odkazují na mnoho nevysvětlitelných případů, které s trojúhelníkem přímo či nepřímo souvisí. Toto jsou některé z nich.

Thomas Lynch Jr.

První historicky zaznamenaná oběť, která je připisována právě Bermudskému trojúhelníku. Jednalo se o amerického politika a jednoho ze signatářů americké deklarace nezávislosti. V prosinci roku 1779 se spolu se ženou plavil na plachetnici Polly, přičemž směřovali na karibský ostrov Svatý Eustach. Naposledy byli spatřeni dne 17. prosince. Od té doby není po jejich loďce ani stopa.

iZdroj fotografie: Public Domain
USS Cyclops

USS Cyclops

Uhelná loď amerického námořnictva, jež byla postavena v roce 1910. V březnu roku 1918 záhadně zmizela a mělo se za to, že ji potopila německá ponorka, což však Německo po válce důrazně popřelo. Na její palubě se nacházelo 306 členů posádky a pasažérů, avšak nikdo dosud nezjistil, co se s nimi stalo. Mnozí dávají zmizení za vinu trojúhelníku, jiné teorie mluví o přetížení lodi, strukturální vadě či bouři.

Joshua Scolum

Mořeplavec a spisovatel, jenž jako první člověk v historii sólově na své plachetnici Spray obeplul svět. V roce 1909 se s ní v listopadu z Massachusetts vydal do Karibiku. Od té doby muže nikdo neviděl, a tak byl v roce 1924 prohlášen za mrtvého. Není jasné, jestli jeho loď Bermudským trojúhelníkem vůbec plula, ale mnozí lidé věří, že patří mezi jeho oběti.

Tiger a Ariel

V oblasti Bermudského trojúhelníku zmizely koncem 40. let hned dva lety aerolinek British South American Airways. Ani jedno z letadel nevyslalo žádný nouzový signál, dosud se po nich nepodařilo najít stopy. Tiger byl letoun Avro Tudor IV, který zmizel dne 30. ledna 1948 se 31 lidmi na palubě, včetně dvou Čechů. Ariel pocházel od stejné značky a zmizel dne 17. ledna 1949. Na palubě letělo 20 cestujících a členů posádky.

iZdroj fotografie: uživatel RuthAS / Creative Commons / CC BY
Avro Tudor IVB

HMS Atalanta

Z Bermud vyplula 31. ledna 1880 směrem do Velké Británie školní loď britského námořnictva HMS Atalanta. Jednalo se o plachetní fregatu postavenou v roce 1844 a vyzbrojenou 26 děly. Na palubě bylo 281 lidí. Po fregatě námořnictvo dlouho pátralo a předpokládá se, že mohla ztroskotat v bouři u Azorských ostrovů. Jelikož však nebyly nalezeny žádné stopy, je zmizení často spojováno s Bermudským trojúhelníkem.

Carroll A. Deering

Pětistěžňový škuner Carroll A. Deering byl v lednu roku 1921 nalezen na mělčině u Severní Karolíny. Měl všechny plachty a zdál se nepoškozen, ale kvůli špatnému počasí se k němu jiná plavidla dostala až po několika dnech. Na palubě nebyl nikdo z jedenáctičlenné posádky, chyběly dva čluny, osobní věci a lodní deník. Nikdo netuší, proč zdánlivě nepoškozenou loď posádka opustila a co se s ní vlastně stalo.

Jakou teorii o Bermudském trojúhelníku považujete za nejpravděpodobnější?

Zdroj: TechInsider
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Vít Lukáš

Zobrazit další články