Hodinky Prim se vydražily za více než čtvrt milionu. Peníze jdou na podporu českých vojáků

V úterý 12. ledna 2021 převzala brigádní generálka Lenka Šemberová, předsedkyně Výboru Vojenského fondu solidarity, šek na 280 000 korun určený pro tuto organizaci. Peněžní dar získala díky dražbě limitované edice hodinek Prim.

i Zdroj fotografie: csg
                   

Hodinky Prim poskytl pro dražbu holding Czechoslovak Group Aleše Kepka. Firma z holdingu Elton hodinářská vyrobila speciální limitovanou verzi hodinek Prim Orlík DLC – Věrni zůstaneme v nákladu 1 ks. Celou dražbu hodinek zaštítila aukční galerie Kodl.

iZdroj fotografie: csg
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fond vznikl k podpoře rodin vojáků

Dražba proběhla symbolicky v listopadu loňského roku. Právě v listopadu si Česká republika připomíná Den válečných veteránů. Na válečné veterány a podporu jejich rodin se zaměřuje i hlavní cíl Fondu solidarity.

Výbor Vojenského fondu solidarity vznikl v roce 2015 ve spolupráci Ministerstva obrany České republiky a Charity Česká republika. Hlavním impulzem pro tvorbu Fondu solidarity byla smrt 5 českých vojáků v Afghánistánu v roce 2014. Čeští vojáci zemřeli po útoku sebevražedného atentátníka.

Fond solidarity se soustředí na pomoc vojáků v činné službě a jejich rodinám. Cílem je přinést rychlou a pružnou pomoc v tíživých a mimořádných situacích. Mezi tyto situace patří smrt vojáků, zaměřuje se ale i na méně tragické okolnosti.

iZdroj fotografie: csg

Předseda CSG si spolupráci s AČR pochvaluje

Holding Czechoslovak Group zastřešuje řadu firem, které dlouhodobě patří k partnerům Armády České republiky. K těmto firmám patří například firma Tatra Trucks či výrobce pozemní techniky Excalibur Army.

  • V holdingu CSG pracuje více než 8 000 zaměstnanců.
  • Holding působí ve strojním, automobilovém, železničním, leteckém a obranném průmyslu.
  • Produkty společností v holdingu CSG jsou rozšířené po celém světě.

Předseda představenstva holdingu si spolupráci s Armádou České republiky chválí. Podle jeho slov řada zaměstnanců firmy v armádě v minulosti sloužila. Podpora Armády České republiky podle jeho slov nebyla první ani poslední.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Prodej uhlí hýbe světem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vše o Tollundském muži, 2 400 let starém bažinatém těle. Byl tak dokonale zachován, že byl považován za nedávnou oběť
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Přírodní prostředky, které odstraní hlen při infekci: Kurkuma, zázvor nebo také horká pára
adbz.cz
adbz.cz
Doba sušení prádla se zkrátí na polovinu: Do pračky stačí přidat ručník, funkční je také metoda „na burrito“