„Žádné věrohodné důkazy o mimozemské aktivitě UFO,“ řekl úředník Pentagonu zkoumající záhadné jevy; na mimozemšťany ale věří

Americké ministerstvo obrany prošetřuje nevysvětlitelné případy zaznamenané ozbrojenými silami, má jich být už 650. Ale ani jeden neposkytl nezvratný důkaz o mimozemšťanech.

UFO nad městem i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Možná existence mimozemského života a působení mimozemšťanů ve Sluneční soustavě a na Zemi fascinuje lidi už řadu desetiletí. Jejich existenci se mnozí pokouší dokázat nevysvětlitelnými zaznamenanými jevy, protože často na první pohled odporují lidskému rozumu a známým fyzikálním zákonům. Sean Kirkpatrick, ředitel úřadu Pentagonu pro řešení anomálií ve všech doménách, však většinu fanoušků UFO nepotěšil. Vědecké důkazy o mimozemšťanech se podle něj zatím najít nepodařilo. Alespoň to tak tvrdí.

Ozbrojené síly zaznamenaly řadu záhad

Zájem Pentagonu o UFO nebo nevysvětlitelné události je pochopitelný. Známé jsou například tři události nazývané Flir, Gimbal a Gofast, kdy byly neznámé objekty zaznamenány kamerami letounů McDonnell Douglas F/A-18 Hornet. „Věci“ na záběrech se opravdu chovaly v rozporu s běžnými pravidly pro let nějakých objektů, a navíc dokázaly nečekaně měnit směr. Vojáci samozřejmě chtěli vědět, co za tím vším stojí – ať už by to byla mimozemská nebo pozemská (ale neznámá) technologie, případně výsledek nějakého matení přístrojů.

Podle Kirkpatricka úřad prošetřuje již zhruba 650 událostí. Některé se podařilo vysvětlit, ale jiné stále na rozluštění čekají, ale také je možnost, že se je nikdy objasnit nepodaří. Při slyšení v americkém Senátu řekl: „Náš úřad dosud nenašel žádné věrohodné důkazy o mimozemské aktivitě a technologiích mimo planetu, ani o objektech, které odporují známým fyzikálním zákonům.“ Pokud by se ale takové důkazy objevily, úřad by prý začal spolupracovat s dalšími vládními organizacemi, např. s NASA, a určitě by o tom informoval vedení země.

Nejvíce záhadných objektů je kulatých

V lednu 2023 bylo událostí pozorovaných vojenským personálem 510, jejich počet ale za poslední měsíce vzrostl na 650, což už je opravdu hodně, a dle všeho to svědčí o zájmu takové fenomény zkoumat. Mnohé z jevů mají mít ke všemu spojitosti. Většinou se vyskytují ve výškách 4 500 až 7 600 metrů, a zhruba 52 procent popsaných objektů jsou koule nebo různě kulaté předměty. Veliké jsou nejčastěji od 1 do 4 metrů, svědci je popisují jako bílé, stříbrné nebo průsvitně kovové se zdánlivými rychlostmi v rozsahu od stání na místě až po dvojnásobnou rychlost zvuku.

Kirkpatrick spolu s předsedou astronomického oddělení Harvardské univerzity Abrahamem Loebem v minulosti sepsal dokument, v němž předpokládají, že mohou mimozemské lodě nebo sondy navštěvovat Sluneční soustavu. Takovou lodí mohl například být v roce 2017 vesmírný objekt Oumuamu. Nyní ředitel úřadu vyzývá všechny fanoušky UFO, aby se nebáli poskytnut seriózní a na vědě založené důkazy o existenci mimozemšťanů, protože jejich úřad se snaží dělat to samé. Již dříve přitom americké letectvo potvrdilo autentické záběry, to je ale vše.

Vystoupení Seana Kirkpatricka v americkém Senátu

Skutečně dosud nic nezjistili, nebo něco tají?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Vít Lukáš

Zobrazit další články