Vyspělé infračervené kamery minimálně 3krát zaznamenaly možné UFO, pravost pořízených videí potvrdil Pentagon i další úřady

Ačkoliv mnozí existenci UFO dlouho popíraly, tlak veřejnosti (i té odborné) nakonec donutil vrchní představitele promluvit. A ti rovnou potvrdili, že piloti možná natočili UFO.

UFO natočené pomocí infračervených kamer i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zprávy o různých létajících předmětech, o nichž se lze domnívat, že mohou být i mimozemského původu, se objevují v lidské historii již dlouho. Po druhé světové válce je mnozí začali spojovat s možnou mimozemskou aktivitou, ale nikdy se nic takového prokázat nepodařilo a všechny jevy tedy zůstaly jako nevysvětlené. Ani nejmodernější přístroje amerického námořního letectva minimálně ve 3 případech nepomáhají objasnit, co jsou záhadné létající objekty zač.

Námořnictvo muselo existencí UFO videí přiznat

Americké námořnictvo zaznamenalo události v roce 2004 a později i v letech 2014 a 2015; vzniklá videa jsou dnes ve světě známa jako Flir, Gimbal a Gofast. Když se záběry dostaly na veřejnost, objevily se na různých setkáních ufologů, ale také například v New York Times. Po dotazech členů amerického Kongresu nakonec námořnictvo v roce 2020 potvrdilo, že jsou záběry autentické. Nikdo ale přesně neví, co na videích je.

iZdroj fotografie: U.S. Navy / Public Domain
F/A-18 Hornet při manévru

V prvním případě zaznamenaly předmět oválného tvaru roku 2004 letci a operátoři dvou letounů McDonnell Douglas F/A-18 Hornet z letadlové lodi USS Nimitz. Poprvé ho viděli ve výšce asi 24 kilometrů, ale nakonec se snesl do 6 kilometrů. Odhadli, že je zhruba 12 metrů dlouhý a údajně dělal manévry pro běžná letadla nemožné. K místu pak dorazily další letouny námořnictva; jeden z nich měl pokročilou infračervenou kameru, na níž se podařilo možné UFO zaznamenat. Podle tvaru a bílé barvy se někdy události přezdívá „incident Tic-Tac“.

Podobný zážitek pak měli i piloti letounů F/A-18 Hornet z letadlové lodi USS Theodore Roosevelt v letech 2014 a 2015. Nejdříve zaznamenali létající předmět značně se podobající tomu z roku 2004,a zajímavé je, že začal během letu rotovat. Na posledním videu ale vypadá předmět jinak a pohybuje se vysokou rychlostí těsně nad vodní hladinou. Na těchto dvou videích jsou slyšet i překvapené reakce pilotů.

Vysvětlení je mnoho, jenže všechna mají „ale“

Všechna videa se snažili vysvětlit odborníci z námořnictva i jiných směrů, a to zvláště poté, co se začali o věc zajímat kongresmani. Co přesně ale piloti zaznamenali, jisté není. Existuje celá řada vysvětlení od těch, že jde o jasný důkaz mimozemské civilizace, přes záhadnou technologii některé z velmocí, až po opakované chyby přístrojů. Někteří skeptici tvrdí, že se může jednat jenom o interpretační chybu nějakého jevu.

Velmi populární je teorie, že by se mohlo jednat o nějaký dron nebo letadlo s neznámou technologií patřící Rusku nebo Číně. Mnozí odpůrci ale namítají, že zpravodajské informace o žádné takové technologii neexistují a od incidentu v roce 2004 uplynulo již mnoho let, takže by se musely nějaké zprávy objevit. Navíc lze předpokládat, že by země takovou technologii za téměř 20 let pravděpodobně již zařadily do běžné výzbroje a nedržely ji v tajnosti. Třeba Rusko se často chlubí i zbraněmi, které ještě ani reálně nemá; např. tankem T14 Armata, který je podle něj nezasažitelný.

Existuje ovšem ještě jedna teorie, že se může jednat o zbraň. A sice o takovou, která mate přístrojové vybavení letadel tak, že jim poskytuje falešné obrazy. O podobnou technologii na vytváření falešných radarových obrazů se ostatně pokoušela i americká armáda. Zpráva kanceláře Ředitele národní rozvědky z poloviny roku 2021 nicméně připouští, že objekty byly spíše reálné, nikoliv klamné. Jejich původ ale nijak neobjasňuje. Existenci UFO pak nahrává i někdejší zpráva CIA, která mj. radila, jak takové objekty fotografovat.

K jakému vysvětlení se kloníte?

Zdroj: TechInsider
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Vít Lukáš

Zobrazit další články