Téměř třetina amerických vojáků odmítá vakcínu proti covid-19

Podle nejnovějších průzkumů ve všech obranných složkách Spojených států amerických se zhruba 70 % jednotek staví k vakcinaci proti onemocnění covid-19 pozitivně. Zarážející je ale třetina jednotek, které se k možnosti očkování staví zády.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

K nové statistice pocházející z řad amerických jednotek se vyjádřil generálmajor Jeff Taliaffero, který se mimo jiné stará o chod Air Force 1. Podle něj téměř jedna třetina neočkovaných vojáků nijak neohrozí chod armády a možnosti jejich operací a vojenské pomoci.

iZdroj fotografie: Pixabay
Vakcína proti onemocnění covid-19

Jednotky prošly speciálním výcvikem        

Během loňského roku všechny americké jednotky prošly náročným výcvikem, který umožňuje operabilitu amerických jednotek během koronavirové pandemie. Neočkovaný voják tak pro armádu nepředstavuje problém. Americká armáda navíc očkování nabízí pouze na dobrovolné bázi.

Taliaffero neuvedl důvod, proč jednotky odmítají očkování. Jako jeden z možných se uvádí především subjektivní preference. Mezi jednotky,  které nejčastěji očkování odmítají, patří jednotky pracující v rizikových podmínkách v nemocnicích a ochranné jednotky.

iZdroj fotografie: Pixabay
Stále se nedaří přesvědčit část amerických vojáků o potřebě očkování

Nejvíce nakažených hlásí Armáda Spojených států

Od začátku pandemie se ve Spojených státech nakazilo 150 910 vojáků. Onemocnění si vyžádalo 21 obětí. Nejvíce nakažených indikují u jednotek Národní gardy. Tento vojenský útvar prozatím hlásí 53 030 nakažených. Další útvary mají nakažených výrazně méně.

  • Námořnictvo – 31 326 nakažených
  • Letectvo – 27 343 nakažených
  • Námořní pěchota – 18 783 nakažených

Národní garda přitom patří k jednotkám, které koronavirová pandemie ohrožuje nejvíce. Kromě zvládání epidemie v civilních oblastech se v loňském roce potýkala i s potlačováním občanských nepokojů a přírodními katastrofami.

Zdroj: CNN

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Vlastimil Černínský
Autor článku

Vlastimil Černínský

Armáda je mou vášní už pár dekád, nejvíce mě přitom fascinovala 2. světová válka a její ikonické tanky, ale postupně jsem našel zalíbení i v moderních strojích – hlavně pokud jde o tanky a letadla. I složitá témata se snažím předávat tak, aby jim porozuměla široká veřejnost, obvykle formou vlastních názorů a úvah. Už na vojně jsem si vyzkoušel hezkou řádku zbraní a vozidel, a od té doby v tom pokračuji.

Zobrazit další články