Jak zvládnout překážkové dráhy i bez možnosti tréninku na nich

Překážková dráha je součást vojenského výcviku a je důležité vědět na co se připravit. Jaké jsou tedy nejlepší praktiky, pro její úspěšné zdolání?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho rekrutů, kteří trénují na své budoucí vojenské výcvikové programy, často řeší jeden a ten samí problém – nemají překážkovou dráhu, ve které by mohli trénovat na nečisto. Všechny překážkové dráhy mají jak vysoké tak i nízké překážky a obvykle je mezi nimi určitá vzdálenost. Zde si ukážeme, jak se na takový trénink připravit i bez možnosti přístupu k dráze a dalším potřebným pomůckám, jež budou k dispozici při samotném testu. 

Balanc

Balanc je jednou z nejdůležitějších částí dráhy a pokud ho budete procvičovat, ušetří vám to mnoho času. Najděte obrubník nebo dlouhý trám, na kterém si můžete jednoduše chodit tam a zpět a tak se konstantně zlepšovat. Dobrým trikem je se podívat se a zaměřit na konec trámu. Následně k němu co nejrychleji a sebejistě běžet. Nedívejte se přímo dolů, mohlo by vás to rozhodit a vaše smysly se nebudou zaměřovat už na cíl, ale na všechno okolo. Tím jste náchylnější k pádu. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Správný úchop

Lezení po laně nebo skákání přes vysokou zeď vyžaduje nejen značnou sílu horní části těla, ale především schopnost řádně uchopit lano či hranu stěny. Do jisté míry vám mohou pomoci přítahy a zavěšování se na hrazdě, ale zkuste raději vzít nějaké starší pevné lano, přehodit ho přes hrazdu a držet se za oba dva konce. To je jeden z nejlepších tréninků sevření vůbec. Cvičení můžete ještě zlepšit přítahy, je to ale opravdu těžké a vyžaduje si to pravidelný trénink.

Váhy nebo kalistenika? 

Pokud zvažujete koupi permanentky do posilovny, zaměřte se raději na program založený na kalistenice, doplněný spoustou pohybových aktivit, jako je běh, plavání a jízda na kole. Zvýšíte tak mnohem lépe svoji vytrvalost a svalovou výdrž, která je potřebnější než zvedání těžkého závaží.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Samozřejmě že občasný trénink s činkami je skvělá volba pro zpestření tréninkového plánu, ale vzpíráním si opravdu nepomůžete. Žádných dvě stě kilo na bench vám totiž přelézt přes stěnu překážkové dráhy rozhodně nepomůže.

Zdroj: Military

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články