Posapokaliptický scénář aneb Jednoduché rady, jak úspěšně zvládnout boj o přežití. Divočina už z míry nikoho nevyvede

Je spousta triků, které vám mohou zachránit život při boji o přežití. Některé jsou primitivní, u jiných už musíte zapojit hlavu a šikovné ruce.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Člověk nikdy neví, do jaké situace se může dostat. Ať už jedete někam na výlet nebo na dovolenou, může se vám stát, že se někde ztratíte, nebo v tom dobrodružnějším případě ztroskotáte na opuštěném ostrově. V takovém případě je dobré vědět několik základních triků, které vám pomohou z této nepříjemné situace ven nebo alespoň přežít, než se dostaví záchrana.

Jak se chránit proti hmyzu

Existuje několik způsobů, jak se účinně chránit před otravným a někdy i nebezpečným hmyzem. Prvním je, že si můžete najít nějaké aromatické rostliny, které mezi rozmačkáte a důkladně se s nimi potřete. Druhým a zaručeným způsobem je oheň. Možná jste si někdy všimli, že vás při táboření otravují komáři, ale po rozhoření ohně zmizí. Je to z toho důvodu, že je odpudí kouř vzniklý hořením. Stačí zapálit oheň tak, aby alespoň trochu kouřil a otravný nebo dokonce nebezpečný hmyz zmizí.

Jak ošetřit zranění bez šití

Pokud se zraníte tak, že bude potřeba ránu zašít a nebudete mít u sebe potřebné nástroje, lze použít i alternativní způsob ošetření. Budete k tomu potřebovat pouze kousek čisté látky na očištění a obyčejné sekundové lepidlo. Nejdříve je nutné postižené místo důkladně vyčistit, aby nedošlo ke hnisání nebo otravě krve. Pak už stačí jenom ránu dobře stlačit k sobě a nanést sekundové lepidlo. Buďte trpělivý a vyčkejte, než důkladně zaschne a spolehlivě udrží ránu tak, aby krásně srostla.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Provizorní háček na ryby

Rybaření je jedním z nejlepších způsobů, jak sbírat jídlo v přežití v divočině. Najít správné materiály však není vždycky snadné. Rybářský háček se dá naštěstí vyrobit i z běžných věcí, které můžete mít náhodně u sebe nebo je najdete někde pohozené. Dají se udělat buď z kousku starého drátu, nebo obyčejného štítku od plechovky. Z toho nechejte jenom obvodový tvar, který upravte tak, aby vypadal jako rybářský háček. Je totiž dostatečně pevný na to, aby splnil vaše požadavky.

Past na ryby z plastové lahve

Pomocí plastové lahve se dá vyrobit spolehlivá past na ryby. Postup je jednoduchý. Sejměte víčko z horní části a odřízněte konec lahve přesně tam, kde dosáhne plné tloušťky. Otočte menší kousek a vložte jej zpět do lahve, ale v opačném pořadí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Možná budete muset udělat několik řezů na konci uzávěru, aby těsně zapadl do těla lahve. Konec obráceného víčka uvnitř uvažte (nebo jinak zajistěte) drátem nebo provázkem. Základní myšlenka této pasti je stejná jako u jakékoli jiné pasti, ryby poplavou dovnitř, ale nebudou schopny vyplavat zpět. S touto metodou rybaření se dají chytit pouze malé rybky, ale i ty vám poslouží jako dobrý zdroj potravy v krizových situacích.

Improvizovaný kompas

Pro tento trik budete potřebovat pouze kaluž vody, jakýkoliv list ze stromu a šicí jehlu nebo kousek drátu. Celá metoda spočívá v tom, že když dáte do vody list a na něj položíte kousek drátu nebo šicí jehlu, magnetická pole Země budou přirozeně orientovat jehlu do bodu sever/jih. Tento trik po celá století zachránil tisíce lidí a mě by ho znát každý, kdo se vydá někam do přírody.

Zdroj: Skilled Survival

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Špatná zpráva pro Putina: Tisíce Rusů si dobrovolně volají s Ukrajinci a prosí je o pomoc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč je ženám pořád zima? Pro zimomřivost je více předpokladů, problém spočívá v hormonech
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Babská rada nad zlato: Nápoj se skořicí a zázvorem pročistí střeva během 3 dnů. Kromě toho začne ubývat tuku na břiše
adbz.cz
adbz.cz
Luštěniny ani kyselé zelí nemusí nadýmat. Klíč je ve správné přípravě