7 vojenských triků, které by měl znát naprosto každý. Můžou vám nejen usnadnit, ale i zachránit život

Armáda je zdrojem mnoha užitečných triků pro ulehčení života, které naleznou využití i mimo kasárna nebo válečnou zónu.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Vojáci se často snaží ulehčit si život. Někdy tak činí z nutnosti, jindy z přirozené touhy zbytečně se nenamáhat. Jejich triky lze pak často s úspěchem aplikovat i v civilním životě. Mnohdy se jedná o velmi nápadité a užitečné fígle. Co konkrétně se tedy můžeme od vojáků naučit?

Kobercová páska a bandážování nohou

Vojenské boty nejsou vždy synonymem pohodlí. V armádě se zkrátka nenosí měkké bačkory. Na bandážování nohou klasickou lepící kobercovou páskou, především na patách, si vojáci zvykli, aby se vyhnuli puchýřům, otlačeninám apod. Pokud běháte na dlouhé vzdálenosti nebo jste si pořídili nové boty, můžete udělat to samé. Stačí přilepit lepicí pásku na místa na nohou, která se o botu nejvíce otírají, a máte vyhráno.

Uzly na tkaničkách, aby se boty nerozvazovaly

I v tomto případě zůstaneme u vojenských bot. Na vysokých botách mají tkaničky často tendenci se rozvazovat nebo se posouvat od středu boty. Vojáci si proto často dělají na tkaničkách uzly. Díky nim se budou tkaničky méně hýbat a budou na botě dobře držet.

iZdroj fotografie: Pixabay

Dámské vložky proti krvácení i omrznutí nohou

Zranili jste se a teče vám krev? Pokud nemáte po ruce obvaz, můžete s úspěchem použít dámské hygienické potřeby. Vložku přiložte na ránu a zafixujte – improvizovaný obvaz je na světě. Dámská vložka je také vhodným prostředkem, díky němuž vám v botách nebudou mrznout nohy.

Cukr na ráně zabrání bakteriím v množení

Rčení o soli sypané do ran znají asi všichni, o cukru ale slyšel málokdo. A přitom právě cukr je často opravdu užitečné na rány nasypat, neboť se potom díky tomu nemohou množit bakterie. Pokud tedy po zranění nemůžete hned vyhledat lékařskou pomoc, může jít o užitečné dočasné řešení.

Aby se boty dokonale leskly

Leštění bot je častou činností vojáků v kasárnách. I pro tuto aktivitu si ale dokázali nalézt usnadnění. Použijte velkorysou dávku leštidla na boty a po 10–15 minutách ho vystavte teplu, například od zapalovače. Boty potom přejeďte vlhkým hadrem a uvidíte, jak se budou lesknout.

iZdroj fotografie: Pixabay

Vyrobte si podpalovač za pár vteřin

Ne snad, že by v obchodech nebyl dostatek pevných i tekutých podpalovačů. Vyrobit si ale můžete i svůj vlastní. Hořlavou vazelínou napuštěná koule vaty tuto roli zastane hravě. Připravte si jich několik třeba před kempováním a ušetřete tak za podpalovač.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články