Nejlepší podomácku vyrobená židlička, kterou si při kempování můžete přát. Pouze z větví a kousku látky

Znáte to – chtěli byste si v divočině někam sednout, ale nechcete se na studené zemi nastydnout. Vytvořte si tedy tuto jednoduchou a stabilní židli pouze pomocí větví, deky a kousku provázku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

To, že nemáte přístup ke svému oblíbenému lehátku, ještě neznamená, že musíte úplně opustit pohodlí. Přesně tak, ani v přírodě, když s sebou nemáte žádné sedátko či skládací židličku, si nemusíte sedat na zem, která může být mokrá, blátivá nebo prostě studená. Řešením takového problému je tato židle pouze z větví a kousku látky.

Výroba jednoduché židle – vytvoření rámu

Postavením rámu ve tvaru A ze dvou pevných větví a připevněním přikrývky nebo plachty můžete vytvořit velmi pohodlnou kempovou židli pro jednu osobu. Začnete tím, že si obstaráte dvě dlouhé, zhruba dvouapůlmetrové, větve. Tyto větve opřete o vybraný strom do tvaru A. Nahoře by se větve měly křížit.

Předtím než je začnete svazovat, je důležité se ujistit, že jsou ve správné poloze, vhodné k pozdějšímu sezení a jsou stabilní. Větve by od sebe měly být tak daleko, aby když si mezi ně stoupnete, měli byste se mezi ně vejít a měli by se vám tam pohodlně vejít i vaše ruce.

Pokud si budete moct ruce snadno opřít a bude vám vyhovovat úhel mezi stromem a trámem, můžete si vzít provázek. Ten by měl být součástí vašeho vybavení vždy. Obvážete jím trámy tak, aby se nehýbaly a vy jste na nich mohli potom sedět bez toho, abyste se báli, že se to pod vámi zřítí. Je vhodné při vázání střídat směr – tedy jestli jdete kolem obou rámů dokola anebo jestli mezi nimi jdete do osmičky. Tak budou větvě držet za všech okolností.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Výroba jednoduché židle – umístění deky

Deku s sebou jistě máte také, je nutná i v létě. Nenechte se zmást počasím a ročním obdobím. Vždy si s sebou berte deku navíc, protože dokonce i v letní noci jsou občas teploty k nule. Za takových podmínek rozhodně nechcete být venku v letním spacáku. Prvním krokem bude přehnutí deky tak, abyste dostali obdélník cca půl metru široký. Tohle samozřejmě záleží na tom, jak velkou deku máte, větší budete muset přehnout i víckrát.

Po přeložení deky podélně na půl je potřeba ji nařasit. To provedete tak, že na jedné dlouhé straně budete deku přehýbat dopředu a dozadu. To je dobré, protože se vám po připevnění na rám látka sama hezky rovnoměrně rozprostře. Po dokončení ohýbání sem a tam tuto část zavážete. Je opět nutné ji uvázat, jak nejpevněji dokážete, aby byla židlička co možná nejstabilnější. Pak už jen tento svázaný konec připevníte pomocí provázku k rámu v místě překřížení větví.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Poslední úpravy a hotový výsledek

Posledním zbývajícím krokem k dokončení této židle je sehnat si ještě jednu větev. Ta musí být dostatečně dlouhá, a to tak, aby přesahovala rozpětí větví v místě, kde si budete chtít sednout. Když takovou vhodnou větev najdete, můžete ji prostrčit vzniklou rourou v dece a nechat ji opřenou o větve. S touto větví můžete pohybovat podle potřeby. A teď jen do toho – vyzkoušejte svůj výtvor. Sezení by mělo být opravdu příjemné a pohodlné. Můžete si s rámem ještě trochu pohrát, aby se vám sedělo co nejlépe. Vaše posezení pak bude stát za to.

Zdroj: Skilled Survival

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články