Konečně využití prázdných nádob na vodu, které má smysl aneb Plastový vor snadno a rychle. Výrobou se zabaví i děti

Jestli jste někdy odložili vodácký výlet jenom proto, že měly půjčovny rozebrané všechny lodě, tak už nemusíte. Vyrobte si jednoduchý vor a vyrazte na řeku!

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud jste někdy byli na otevírání vodácké sezóny, obvykle jste mohli vidět spoustu plavidel, která si posádky vyrobily doma. Často jsou všichni členové posádky oblečení do nejrůznějších kostýmů a vzhled plavidla tomu odpovídá. Na výrobu jsou použity nejrůznější materiály, prázdné nádoby na vodu nevyjímaje. S níže předloženým návodem si můžete doma vyrobit i vy něco podobného. Přinášíme vám návod na jednoduchý vor, který vás spolehlivě unese i s menším nákladem.

S výrobou pomohou i mladší děti

Na výrobu voru budete potřebovat dřevěné latě o rozměru 1,9 x 11 x 400cm, dvě dřevotřískové desky, 10 kusů plastových nádob o rozměrech zhruba 55 x 47cm (šířka, délka) a objemu 68 litrů, vrtačku, šrouby a lodní barvu. V prvním kroku si sestavíte kostru voru z připravených latí. Vor by měl být dlouhý 250cm a široký 125cm. Latě rozřežte tak, abyste získali šest 250cm kusů, dva 125cm kusy a osm 62cm kusů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jednotlivé kusy k sobě budete přivrtávat. Začněte rámem – dvě prkna položte na zem tak, aby byla vzdálená 125cm (včetně šířky prken) a k jejich vnějšímu okraji přivrtejte kolmo další dvě 250cm dlouhá prkna. Takto připravenou delší část rámu na koncích spojte přivrtáním 125cm dlouhých prken. Doprostřed takto vzniklé konstrukce položte a upevněte ještě jedno 250cm dlouhé prkno. Přivrtáním dalších latí v kolmém směru získáte deset stejně velkých „přihrádek“ o velikosti asi 50 x 62cm.

Přelidněný je dříve, než hrozí, že se potopí

Vizuálně by měla vámi připravená část voru připomínat například tvořítko na ledové kostky (beze dna). Ve druhé fázi výroby budete potřebovat připravené plastové nádoby. Jednu z nich vezměte a dnem vzhůru ji položte na připravenou konstrukci. Uprostřed kratších stran v místě, kde nádoba přiléhá na prkna, vyvrtejte na každé straně jednu díru skrz nádobu i prkna. Takto postupujte u všech přihrádek. Následně konstrukci otočte, do připravených děr vložte dostatečně dlouhé šrouby a zajistěte je matkou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Konstrukci opět otočte dnem vzhůru a nasazením na upevněné šrouby umístěte všech deset nádob, které ještě zajistíte matkou. V posledním kroku výroby pouze položte připravené dřevotřískové desky. Nemusíte se bát, desky drží na svém místě, a když je vor na vodě, jejich nadzvednutím se dostanete k věcem, které máte uložené v plastových nádobách. Před vyplutím nezapomeňte konstrukci natřít lodní barvou.

Zdroj: Skilled Survival

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články