Záchranný signál lze vyslat i pomocí běžných předmětů. Jednoduchým trikem je možné upoutat pozornost na míle daleko

Člověk se i v dnešní době může snadno dostat do situace, kdy zůstane na opuštěném místě bez pomoci. Hlavní je nepanikařit a začít pracovat na záchraně. Důležité je upoutat pozornost zachránců, a to třeba za pomocí oblečení.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Představte si, že jste se ztratili na běžné výpravě mimo zástavbu. Nemusí jít ani o žádnou velkou akci, bohatě stačí klasická cesta za prací, popřípadě na chatu. Jeden špatný sjezd, jedna špatná odbočka, a rázem jste ve šlamastice větší, než byste mohli čekat. Cesta zpět je nepřístupná. Uvízli jste na místě. Přátelé, příbuzní i úřady vás jistě dříve či později budou hledat, jak ale upoutat pozornost zachránců, když vás nevidí?

Využijte své oblečení a doplňky

Jako ideální upoutávač pozornosti poslouží např. křiklavě zbarvená bunda. Ne nadarmo je klasickou barevnou kombinací oblíbené bundy typu „bomber“ černý vnějšek a zářivě oranžový vnitřek. Tato bunda totiž vznikla jako oděvní součástka pro osádky bombardovacích letounů. Možnost havárie nebo sestřelení daleko od vlastních linií představovala pro letce reálnou hrozbu, a návrháři výstroje na to patřičně zareagovali.

iZdroj fotografie: Pixabay

Namísto bundy ale dobře poslouží i čepice, svetr nebo třeba šátek. Pokud máte křiklavě barevný deštník, použijte jej! Plocha deštníku učiní místo vašeho pobytu snadno viditelné z výšky. Při využívání oblečení a doplňků dávejte pozor, abyste si je nepoškodili. Mějte na paměti, že oblečení vás chrání před nepříznivými vlivy okolního prostředí. Teplo, zima, vítr, déšť. Oblečení je bariérou mezi nimi a vaším tělem.

Použijte věci kolem sebe

Pokud nemůžete použít nic z oblečení či běžných doplňků, budete muset být vynalézaví. Tak, jako osamělý zlatokop, i vy budete muset vytvořit z obyčejných věcí neobyčejné. Příkladem budiž klasické CD. V dnešní době sice USB hrají prim, ale spousta lidí stále vozí v přihrádce auta svá oblíbená CD, a někteří volí blyštivé disky coby doplněk interiéru vozidla. Tak či tak, CD je jedna z věci, kterou možná míváte u sebe. Jak jej ale využít pro přilákání pozornosti?

iZdroj fotografie: Pixabay

Viděli jste někdy plašidla ptáků vyrobená z CD? Pak už asi chápete, jak je využít. CD je totiž značně blyštivé – jeho plocha výborně odráží sluneční paprsky. Umístěte tedy CD zářivou plochou od sebe a namiřte jej na slunce. Pomocí odrazů upoutáte pozornost zachránců. Princip je stejný jako v případě „prasátek“, která děti posílají na zeď.

Zdroj: SkilledSurvival

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články