Americká armáda hledá mobilní maskovací systém, který bude využívat pro ochranu bojové flotily

Armáda Spojených Států amerických oznámila, že hledá účinný způsob, jak zamaskovat svá vozidla pomocí nejmodernějšího mobilního kamuflážního systému.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dostatečně silné stroje a zbraně musí mít každá armáda. Kromě toho je také důležité, aby tato technika byla dobře zamaskovaná proti nepříteli. Americká armáda nedávno oznámila, že chce najít způsob, jak svou techniku efektivně zamaskovat proti případnému nepříteli. Napomoct by jí k tomu měl nejmodernější mobilní systém maskování MCS. Vytvoření takového systému však není žádná sranda, a proto se na pomoc může připojit i veřejnost.
Jak by měl celý systém vypadat?

Ideální kamuflážní systém by byl takový, který by poskytoval americkým armádním vozidlům na bojišti takzvanou „vrstvenou ochranu“. Tyto vrstvy by pokrývaly techniku a zabraňovaly by detekci nepřátelských pozemních mobilních jednotek. Další vlastností by měla být přesná balistika dlouhého dosahu, kamufláž leteckých útočných vozidel, a dokonce i satelity.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Klíč k vytvoření úspěšného kamuflážního systému

V odhalování armádní techniky hraje významnou roli teplo (motory, výfukové plyny, náboje a další). Pokud by se dalo teplo eliminovat, nebo nějak oklamat, bylo by daleko jednodušší zamaskovat veškerou techniku. MCS by měl obsahovat řadu multispektrálních senzorů určených k detekci širokého spektra infračervených, středovlnných, krátkovlnných, ultrafialových, vizuálních, a dokonce i radarových pásem. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Za druhé světové války se tento problém řešil nanášením barev na vozidla, která měla být zamaskována pokrytím síťoviny, nebo například kousky vegetace. To je však poněkud zastaralý způsob a armáda nyní hledá vyspělejší a účinnější systém, který by spolehlivěji fungoval v boji a při pohybu. Možným řešením by mohla být i technologie, která by změnila tvar a velikost vozidla, aby mohlo lépe splynout s okolním prostředím.

Zdroj: Hot Cars

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 226 hlasů
Nahlásit chybu
Události247.cz
Pandemie na ústupu. Vojtěch chce zrušit další očkovací centra, praktici před tím varují
VědaŽivě.cz
Štěňata jsou již od narození připravena na kontakt s člověkem. Jak s nimi správně komunikovat, aby nám rozuměla?
JakZdravě.cz
Jak kávu správně pít, aby měla co největší a nejdelší účinek aneb Proč vás káva uspává
adbz.cz
Stop komárům a octomilkám jednou provždy. Osvědčený způsob restauratérů, jak se jich zbavit snadno a trvale