Na vojnové prohlídce Rusko předvedlo svůj válečný trumf, který nic nezastaví

Na odložené vojenské prohlídce Rusko vytasilo svůj válečný trumf, ze kterého jde strach, jedná se nový výkonný raketomet.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na vojenské prohlídce, která se konala na počest 75. výročí konce druhé světové války se Rusko předvedlo se vším všudy. Představilo svůj nejnovější projekt – extra výkonný válečný raketomet TOS-2 Tosočka. Tato prohlídka se měla konat již 9. května 2020, ale kvůli koronavirové pandemii musela být značně posunutá. Prohlídky se účastnilo přibližně 14 tisíc vojáků a přes 200 kusů moderní ale i starší vojenské techniky. Raketomet si však získal největší pozornost. 

iZdroj fotografie: PxHere.com

Nová pozoruhodná zbraň 

První raketomet byl veřejnosti představen v roce 1999 v Omsku, nyní však představitelé ruské armády předvádějí nový model této ničivé zbraně. Jedná se o model TOS-2 Tosočka, který je lehčí a vylepšenou variantou starších typů. Je ničivější a má daleko efektivnější sílu a mnohem větší dosah raket. Je tak zbraní navrženou k likvidaci budov, obrněných vozidel a veškeré živé síly protivníka. 

iZdroj fotografie: PxHere.com

Navržen pro maximálně ničivý účinek

Tento raketomet je navržen podle základu terénního vojenského vozidla, což má zajistit maximální mobilitu celého systému. Změna oproti minulým modelům je rovněž v ochraně posádky, díky pancéřové kabině, která nabízí nejvyšší ochranu před nepřátelskými zbraněmi, ale také před úlomky a jinými nebezpečnými předměty. 

iZdroj fotografie: PxHere.com

Tento raketomet je schopný pohybu jak ve městě, tak v hornatém terénu. Ničivý efekt nabízí možnost vypálení raket ráže 220 mm se speciální zápalnou hlavicí s dokonalou přesností. Dostřel je možný až do dálky 10 km. Zápalná hlavice navíc po celou dobu uvolňuje oblak hořlavého plynu do vzduchu, čímž je její efekt ještě děsivější.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články