Piexon AG, obranné prostředky, které nejsou smrtící

Protože se bezpečnostní situace v Evropě v posledních letech stále zhoršuje, staly se obranné prostředky velmi rozptýleným předmětem obchodování. Nesmrtící obranné prostředky švýcarského výrobce Piexon AG si získaly svou skvělou reputaci u státních struktur i širší veřejnosti hlavně v zemích v západní Evropě, kde jsou svým používáním nejrozšířenější.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Tyto typy zbraní jsou volně prodejné od osmnácti let v České republice, neboť byly klasifikovány jako zbraně kategorie D, a využívají je hlavě městské policie a bezpečnostní agentury, avšak pořídilo si je zřetelné množství občanů pro efektivnější osobní obranyschopnost.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Piexon AG je populární hlavně v západní Evropě

Účinky a technologie těchto zbraní

Švýcarský výrobce Piexon AG používá, patentově krytou, unikátní technologii aplikace slzotvorné látky. Je ve formě kapaliny s velmi vysokou koncentrací dráždivých přírodních látek, jenž při styku s kůží ihned působí na lidský organismus. Touto kapalinou je naplněna speciální nábojka, která obsahuje pyrotechnickou slož. Jako u běžné nábojnice je tato slož přivedena k výstřelu zápalkou, kdy vzniklý plyn místo střely uvede do pohybu píst, jenž kapalině udělí její vlastnosti.

  • Udělí jí rychlost až 97 metrů za sekundu
  • Vystřelí ji až do vzdálenosti 7 metrů

Když někoho touto účinnou látkou OC PIEXOL zasáhnete do oblasti hlavy, krku nebo hrudníku, dojde k silnému podráždění sliznice, očí a kůže. Zasažený člověk je tak vystaven dočasné slepotě, omezenému dýchání s celkovou nevolností a prudkým kašlem. Látka bude fungovat, i když bude cílová osoba pod vlivem alkoholu či drog. Pro dekontaminaci této účinné látky je třeba pouze čistá voda nebo roztok kuchyňské soli ve spreji, jenž urychlí zklidnění postižených citlivých částí těla, které byly zasaženy. Látka OC PIEXOL samozřejmě není při venkovním použití ovlivněna větrem, jakožto jsou slzotvorné prostředky využívající aerosol, a zároveň se nerozšíří ve vzduchu, ba naopak velmi rychle klesne k zemi, a proto je ji možné používat i uvnitř budov. Tím také nijak neohrozí toho, kdo ji právě používá, ani člověka v bezprostřední blízkosti.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Dostřel může být až 7 metrů

Pár slov závěrem

Obranných prostředků Piexon je možné využít v nespočetné řadě situací od účinné obrany proti útočníkovi při běžné pouliční kriminalitě až po útoky agresivních zvířat, a to díky jejich jednoduchosti a vysoké účinnosti. Výhody vysoké účinnosti a skvěle cíleného zásahu paprskem tekutiny dovedly tyto obranné prostředky švýcarského výrobce Piexon AG k zařazení do výzbroje městských policií, vězeňské služby, bezpečnostních složek a do soukromých bezpečnostních agentur pro použití v situacích, kdy je nemožné nebo nebezpečné použít střelné zbraně, jejichž účinek může být v dané situaci katastrofální a je hlavně nevratný.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Vlastimil Černínský
Autor článku

Vlastimil Černínský

Armáda je mou vášní už pár dekád, nejvíce mě přitom fascinovala 2. světová válka a její ikonické tanky, ale postupně jsem našel zalíbení i v moderních strojích – hlavně pokud jde o tanky a letadla. I složitá témata se snažím předávat tak, aby jim porozuměla široká veřejnost, obvykle formou vlastních názorů a úvah. Už na vojně jsem si vyzkoušel hezkou řádku zbraní a vozidel, a od té doby v tom pokračuji.

Zobrazit další články