Rekonstrukce střelnice na základně na Mali

Vybavení vojenských útvarů v zemích třetího světa je mnohdy tristní a snižuje možnosti uplatnit schopnosti místních vojáků v případě napadení armádou s vysokou technickou vyspělostí. Také proto se mise Armády ČR zaměřené především na výcvikové a výukové účely často zabývají nejen instruktáží, ale také celkovým zlepšením podmínek v místě působení.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

V západoafrickém Mali se součástí mise stala také oprava střelnice, která je provozována blízko základny v Koulikoru. Střelnice zde umožňovala výcvik pouze pro omezené množství zbraní, které v současné době neodpovídají celému běžně užívanému arsenálu. Po rekonstrukci nyní bude možné provádět výcvik také na zbraních větších ráží.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Kvalitní střelnice je základ pro výcvik

Opravy a rekonstrukce střelnice

Střelnice v Koulikoru je využívaná místní vojenskou školou, jejíž absolventi mohou dosahovat vysokých vojenských hodností. Původní účel střelnice tkvěl ve výcviku práce se zbraní, který se však v současné době již považuje za nedostatečný. Proto se také škola pro rekonstrukci rozhodla a k diskuzím s místní realizační společností přizvala také vojáky Armády ČR, kteří dodali potřebné know-how a stavební dozor. Prací na opravách a rekonstrukci se účastnili také místní obyvatelé. Jejich zapojení bylo pozitivně kvitováno zejména s ohledem na naději na zvýšení bezpečnosti v oblasti. Střelnice je aktuálně plně v provozu a probíhá na ní pravidelný výcvik.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Díky rekonstrukci střelnice vyhovuje potřebám vojáků

Další projekty během mise

Kromě střelnice se česká mise podílí také na dalších projektech, které by měly zvelebit místní výukové prostředí a dodat mu mezinárodní úroveň. V rámci spolupráce již proběhly rekonstrukce učeben a skladu, které byly doplněny potřebným vybavením především v oblasti informačních technologií, s jejichž financováním pomohlo také Ministerstvo obrany ČR. V plánu je dále rekonstrukce zařízení zdravotnických, které by měly být rovněž opatřeny modernějším zařízením.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články