Rekonstrukce střelnice na základně na Mali

Vybavení vojenských útvarů v zemích třetího světa je mnohdy tristní a snižuje možnosti uplatnit schopnosti místních vojáků v případě napadení armádou s vysokou technickou vyspělostí. Také proto se mise Armády ČR zaměřené především na výcvikové a výukové účely často zabývají nejen instruktáží, ale také celkovým zlepšením podmínek v místě působení.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

V západoafrickém Mali se součástí mise stala také oprava střelnice, která je provozována blízko základny v Koulikoru. Střelnice zde umožňovala výcvik pouze pro omezené množství zbraní, které v současné době neodpovídají celému běžně užívanému arsenálu. Po rekonstrukci nyní bude možné provádět výcvik také na zbraních větších ráží.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Kvalitní střelnice je základ pro výcvik

Opravy a rekonstrukce střelnice

Střelnice v Koulikoru je využívaná místní vojenskou školou, jejíž absolventi mohou dosahovat vysokých vojenských hodností. Původní účel střelnice tkvěl ve výcviku práce se zbraní, který se však v současné době již považuje za nedostatečný. Proto se také škola pro rekonstrukci rozhodla a k diskuzím s místní realizační společností přizvala také vojáky Armády ČR, kteří dodali potřebné know-how a stavební dozor. Prací na opravách a rekonstrukci se účastnili také místní obyvatelé. Jejich zapojení bylo pozitivně kvitováno zejména s ohledem na naději na zvýšení bezpečnosti v oblasti. Střelnice je aktuálně plně v provozu a probíhá na ní pravidelný výcvik.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Díky rekonstrukci střelnice vyhovuje potřebám vojáků

Další projekty během mise

Kromě střelnice se česká mise podílí také na dalších projektech, které by měly zvelebit místní výukové prostředí a dodat mu mezinárodní úroveň. V rámci spolupráce již proběhly rekonstrukce učeben a skladu, které byly doplněny potřebným vybavením především v oblasti informačních technologií, s jejichž financováním pomohlo také Ministerstvo obrany ČR. V plánu je dále rekonstrukce zařízení zdravotnických, které by měly být rovněž opatřeny modernějším zařízením.

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Vstup Ukrajiny do EU: Zelenského nový dokument nepotěší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko se našich nových tanků od Německa nebojí, protože jsou z 90. let. Je fakt, že naší šanci na obranu nijak nezvýší
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rizikem cystitidy (zánětu močového měchýře) je rozšíření infekce do ledvin: Tipy na prevenci a léčbu
adbz.cz
adbz.cz
Naše babičky myly skleničky octem a rýží. Tak se dají vyčistit i úzké nádoby a veškeré sklo se bude lesknout