Jak bude vypadat otevřený konflikt mezi USA a Čínou? Jedno je jisté, obě armády jsou vyzbrojené nejlepší technikou

Spojené státy by v případném konfliktu proti Číně neměly spoléhat pouze na ty největší a nejúčinnější zbraně ze své sbírky. Důležitou roli totiž hraje i sekundární výzbroj.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V dnešní době jsou armády všech vyspělejších zemí vyzbrojené těmi nejlepšími dostupnými technologiemi. Každý země má svůj tajný program, ve kterém vyvíjí nové a nové zbraně, které budou lepší než armádní technika protivníka. V poslední době se čím dál více řeší potencionální konflikt mezi Spojenými státy a Čínou. Vznikla řada názorů a teorií, jak by nejspíše tento boj vypadal a kdo by ho případně vyhrál.

Obě armády jsou vyzbrojené nejlepší technikou

Obě armády disponují tou nejlepší vojenskou technikou, jako jsou letadlové lodě, tajné stíhačky a v neposlední řadě také torpédoborce vybavené různými senzory a raketami. Tyto stroje totiž bojují v první linii a získávají válečnou kontrolu nad mořem a oblohou. Následné velení se využívá pro operační a strategické účinky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Klíčová může být vhodná strategie

Kromě této vyspělé technologie je klíčem k úspěchu především také dobrá strategie, která může vyhrát celou bitvu. Mimo ty největší a nejničivější zbraně je důležitá také sekundární výzbroj, která může hrát důležitou roli. Není tedy dobré investovat všechny finanční prostředky do těch největších a nejdražších strojů, ale využít tyto peníze například pro nákup dalších widgetů, které budou užitečnější.

Prioritou pro námořní služby by měla být válečná nadvláda

Americké námořnictvo a námořní pěchota potřebují co nejlepší schopnosti, které jim pomohou získat válečnou nadvládu a následně promítnout svou moc na pevninu. Tyto věci jsou pro námořní služby nejdůležitější a měly by být také prioritní. Například speciálně určené platformy pro HA/DR je nutné řadit až za hlavní lodě, nebo lodě hlídající mořský prostor.

Dobrá logistika je základem úspěchu

Některé každodenní funkce působí jako aktivátory pomáhající glamour platformám při plnění jejich potencionálu. Ty ostatní pak prosazují strategické účely samy o sobě.  Bez této logistiky je i ta nejlepší flotila lodí bezmocná, protože se jí včas nedostanou potřebné zásoby, jako je jídlo, pohonné hmoty, munice a další.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V celé strategii hrají významnou roli i na první pohled nedůležité složky, jako jsou například ropaři, muniční lodě, chladírenské sklady a další podobné. Tato plavidla CLF pomáhají flotile bojových lodí přeměnit pouhý potenciál na použitelnou bojovou sílu. Jedině tak lze totiž dosáhnout maximální síly proti případnému nepříteli.

Zdroj: Nationalinterest

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články