UFO bylo nad Evropou spatřeno mnohem dříve, než se stalo „moderním“ a „virálním“. Zmínek byla spousta, ale nikdo o ně nestál

UFO bylo spatřeno před mnoha dekádami i nad územím Evropy. Tehdy se mělo jednat o německou tajnou zbraň, nyní jsou však objekty nazývány jako UFO.

UFO, druhá světová válka i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ačkoli takzvaná ufománie zasáhla svět až v roce 1947 poté, co vyšly na světlo události u Roswellu v Novém Mexiku, neznamená to, že by do té doby nebyly žádné případy UFO zaznamenány. Hlášení o nich pochází i z dřívějších let; buď jim ovšem nebyla nevěnována příliš velká pozornost, nebo prostě nepronikla do médií, která by z nich udělala senzaci. UFO bylo nicméně zaznamenáno opakovaně třeba během druhé světové války americkými piloty.

UFO jako oranžová světla na obloze

Hned s několika nevysvětlitelnými případy se měli setkat příslušníci 415. noční stíhací perutě amerického letectva, kteří absolvovali mise ve Francii a později v Německu. Jeden ze zaznamenaných úkazů pochází z listopadu 1944 z oblasti severně od Štrasburku. Jeden z členů osádky, poručík Fred Ringwald se zrovna rozhlížel po okolí, když náhle spatřil 8 až 10 zářivě oranžových světel v řadě.

P-61 Black Widow iZdroj fotografie: Public Domain
P-61 Black Widow ze 415. noční stíhací perutě

A nebyl jediný, světelnou řadu zpozorovali i ostatní členové osádky onoho letounu. Snažili se proto zjistit, o co se vlastně jedná a kontaktovali radarové stanoviště s dotazem, co vidí. Jeho obsluha však na obrazovkách nespatřila nic. Další člen osádky, poručík Ed Schlueter, nakonec přišel s teorií o nějaké nové německé zbrani, ale nikdo ji nedokázal potvrdit ani vyvrátit. Muži si zážitek nenechali pro sebe a náhle se po jednotce začaly šířit různé fámy.

UFO pronásledovalo americká letadla

Osádky letounů si začaly více všímat oblohy a hrnula se další a další hlášení. Členové jednoho letadla měli údajně 17. prosince 1944 zahlédnout ve výšce 240 metrů pět nebo šest blikajících červených a zelených světel seskupených do tvaru písmene T. A dokonce se prý zdálo, že světla jejich stroj na vzdálenost odhadovanou na 300 metrů pronásledují. Poté ale najednou zmizela stejně záhadně, jako se před tím objevila.

O pět dní později zase dva členové jiné osádky zaznamenali dvě světla poblíž Haguenau na východě Francie. Tentokrát svítila oranžově a silně a údajně vystoupala ze země do výšky asi 3 tisíce metrů, kde začala jejich stroj pronásledovat. A to po dobu asi dvou minut, pak ale letěla rovně a nakonec zhasla. Jiná osádka zase měla spatřit předmět doutníkového tvaru.

Co je na tvrzeních pravdy, není po letech nejspíše nikdo schopen zjistit, každopádně několik nevysvětlitelných objektů američtí piloti natočili i v nedávných letech. Existenci UFO naznačují třeba autentické neznámého objektu, jejichž pravost nakonec potvrdilo i americké námořnictvo. Tvar létajícího talíře byl navíc inspirací mnohým mocnostem, o sestrojení UFO se pokoušeli třeba Kanaďané už v 50. letech 20. století.

Jaký případ UFO považujete za ten nejzáhadnější?

Zdroj: Techinsider
Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Vít Lukáš

Zobrazit další články