Slévárna litiny nabízí kvalitní materiály, obrábění i strojírenskou výrobu

Hlavním výrobním programem společnosti UCB Technometal, s.r.o., která patří do skupiny United Cast Bar Ltd., je výroba litiny. Firma však nabízí i kovoobrábění a malosériovou, či speciální zakázkovou strojírenskou výrobu.

                   

Šedá litina s vynikajícími vlastnostmi

UCB Technometal vyrábí šedou litinu pod značkou Unibar. Tato šedá litina vyniká výbornou obrobitelností a exkluzivním povrchem, má schopnost skvěle tlumit vibrace, snižuje čas pro obrábění a broušení, a je až o 10 % lehčí než ocel. Šedá litina se vyrábí s příměsí lupínkového grafitu. Právě on má skvělé tlumicí vlastnosti, pokud jde o rázy a chvění. Současně má díky němu litina vynikající mazné vlastnosti. Z důvodu kontinuálního lití, kterým se litina vyrábí, není zapotřebí vyrábět žádné modely a je dosaženo jemnější struktury zrna než v případě odlévání do písku. Nevznikají též žádné pískové vměstky, ani rozměrové problémy u odlitků.

Tvárná litina Unibar

Slévárna litiny vyrábí rovněž tvárnou litinu. U té je při výrobě vyloučen grafit v podobě kuliček. Tvárná litina se vyrábí ve více jakostech, obvykle se jedná o čtyřhranné a kruhové průřezy finálních odlitků.

Obrábění pro maloobjemové i speciální zakázky

Firma poskytuje rovněž služby konvenčního obrábění – soustružení na hrotových soustruzích, či hrubování povrchu frézováním. Realizovat lze tyto práce již od jednoho kusu výrobku. Využít jde též služby dělení materiálu.

Strojírenská výroba UCB Technometal

Firma realizuje též strojírenskou výrobu podle dodané výkresová dokumentace. Jde o výrobu na klíč, včetně dodání materiálu. Vyrábí především příruby, kluzná pouzdra, labyrinty, pojezdová kola jeřábů, nestandardní řemenice a stoly pro obráběcí stroje.

TIP: UCB Technometal nabízí kromě litinových profilů i barevné kovy. Zakoupit si je lze rovněž v e-shopu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články