Online výuka jako nástroj pro výcvik vojáků

Virtuální prostor se pro mnohé z nás stal mnohem důležitějším působištěm především v pracovní sféře. Kvůli nutné izolaci, která pomáhá snížit impakt pandemie na celkovou nemocnost státu, řada pracovních činností je realizována online včetně výuky žáků a studentů. Prostřednictvím různých platforem se tak svět propojil ve virtuálním prostředí na úrovni, která dosud nebyla ani předpokládána.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Výjimku v tomto směru netvoří ani Armáda ČR, jak dokazují četné online výcviky, do nichž se mimo jiné zapojili také příslušníci Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava. Výcvik ve virtuálním prostředí trval celkem 9 dnů a byl připraven pro záložníky všech hodností.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Nejenom doma je online výuka běžná

Online výcvik jako adekvátní náhrada osobní výuky záložníků

Pravidelný výcvik ostravských záložníků byl naplánován již na jaro 2020, kvůli rozbíhající se pandemii však byl přesunut až na podzim, kde jej opět zasáhl nárust nemocnosti. Náhrada osobního výcviku byla kvůli akutní potřebě nakonec převedena do virtuální formy po vzoru světových přístupů k dané problematice. Kontinuální dovzdělávání a reedukace příslušníků Aktivní zálohy je důležité zejména kvůli neustále trvající možnosti, že bude nutné jejich nasazení v případě neočekávaných krizových situací, jakou bylo například právě vypuknutí pandemie. Záložní jednotky se aktivně podílely na podpoře boje s touto nemocí zejména v oblastech, pro které již profesionální vojáci neměli dostatečnou kapacitu.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Vyzkouší si ji také vojáci

Obsah online výcviku

Na rozdíl od osobního výcviku byla jeho online forma orientována především na prohloubení teoretických znalostí. Výuka byla zaměřena především na zdokonalení taktických schopností záložníků s ohledem na obecný přehled a vztahy mezi různými metodikami a fenomény. Aplikace moderních e-learningových postupů nakonec pomohla lépe zvládnout nelehkou situaci a předpokládá se její využívání také po opadnutí důsledků pandemie i rozvolnění opatření jako součásti standardních výcvikových postupů a nástrojů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články