Jednoduchý trik na rozdělání ohně, který zvládne i úplný začátečník. Klíčem jsou čistící ubrousky. Ty na brýle hoří nejlépe

Existuje spousta možností, jak rozdělat oheň a tím pádem přežít v nehostinných podmínkách. Jedním ze způsobů jsou alkoholové tampony.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Další předmět, který se hodí do každého pouzdra s pomůckami na přežití, jsou tampony nebo ubrousky napuštěné alkoholem. Hodí se totiž jak k rozdělání ohně, tak také jako pomůcka první pomocí kvůli jejich desinfekčním vlastnostem. Samozřejmě jejich klíčovou součástí pro rozdělání ohně je obsah alkoholu. Ovšem i v případě takového základu pro oheň je třeba to trochu umět, jinak ubrousek vypálíte velmi rychle.

Alkoholové tampony, nikoli samospásné

Hack pro přežití, nástroje na rozdělávání ohně nebo tipy na to, čím vším se dají v přírodě dezinfikovat rány nebo neutralizovat otrava. Internet je takových tipů plný, ovšem každý z nich vyžaduje přece jen určitou zručnost a hlubší znalost problematiky, obvykle je nelze použít bez přemýšlení. Ostatně celé přežití v divočině i při běžných podmínkách a žádných extrémech vyžaduje nějaké základní znalosti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Při jejich absenci vám bude k ničemu sebevíc pomůcek i jakkoli pokročilá technologie, kterou budete mít u sebe. Ubrousky nebo tampony napuštěné alkoholem jsou běžně dostupné prakticky v každé drogerii, takže jdou sehnat opravdu jednoduše. Pokud je ovšem zapálíte zcela bez rozmyslu a budete očekávat vytrvalý oheň, výsledek vás zle zaskočí, protože alkohol zkrátka rychle vyhoří a plamen opět zhasne.

Příprava budoucího ohně.

Pokud se chystáte rozdělat oheň tímto způsobem, mějte u sebe nějakou vatu (nemyslíme peníze, ale opravdu vatu), papír nebo zkrátka něco, co vám chytne plamen od onoho tamponu, kterému stačí k vzplanutí skutečně jen jiskřička. Protože není problém ho zapálit klasickým škrtadlem, tedy křesací tyčinkou a ocílkou. Zabalte alkoholový tampon do kusu vaty a nechte ji nasáknout. Chytne snadněji a budete mít víc hořlavého materiálu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tomuto základu připravte „potravu“ z ideálně suchého materiálu, který chytne od této koule. Vatová koule vám nezapálí silný kus dřeva, ale například vyschlou trávu už ano. No a od trávy chytnou další složky ohniště. Výhodou alkoholového tamponu je to, že pokud máte škrtadlo, získáte prakticky za jakýchkoli podmínek cca deset vteřin téměř jistého ohně, který můžete využít pro rozdělání většího, pokud mu připravíte zázemí.

Zdroj: Skilled Survival

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články