Příručka přežití v přírodě aneb Jednoduchý trik, jak si vytvořit improvizovanou udici

Příručka přežití v přírodě: V případě nouze vám může pomoci i zcela obyčejný rybářský háček. Ten se totiž bude hodit více, než čekáte.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Umět přežít v přírodě je vlastnost, kterou nejspíše nevlastní každý, ale každý se jí dokáže naučit. Nebo by měl. Nejlépe se tento um osvojuje v případě, kdy je to opravdu životně důležité a kdy člověk dokáže jít až za pomyslné hranice svých možností. Ty totiž máme zcela v jiné úrovni, než si myslíme. V takovém případě však může být na některé věci pozdě, a je dobré znát alespoň několik základních vychytávek, které vám v nouzi mohou pomoci.

Základy přežití v přírodě

I když se to v dnešní době nezdá jako podstatná věc, umění přežití v přírodě ale patří mezi základní vlastnosti, které by měl každý z nás vlastnit. Nikdo nikdy totiž neví, v jaké situaci se může rázem ocitnout a zda toto umění nebude muset využít. Důležité proto je, ovládat některé základní věci, minimálně na teoretické úrovni.  V praxi se to již nějak poddá a přizpůsobí danému případu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vždy je však velmi důležité, neztratit v případě nouze hlavu, a uvažovat, pokud možno jasně. Proveďte tak průzkum situace, terénu, ve kterém se nacházíte a také stav zásob, které máte k dispozici. Ať už se jedná o potraviny, ošacení nebo jiné materiální věci, nikdy jimi neplýtvejte a využijte cokoliv, co můžete. Vše totiž může, dříve nebo později, padnout vhod.

Využití rybářského háčku

Jednou z věcí, které mají v případě nouze značnou hodnotu, je také obyčejný rybářský háček. Pokud jste však nebyli zrovna na lovu, a takové věci běžně po kapsách nemáte, nezoufejte. Jednoduše zkuste prohledat okolí vody, pokud se u nějaké nacházíte. Mnoho rybářů totiž nějaký ten háček ztratí, nebo se zaseknou někde ve křoví kolem.

iZdroj fotografie: Uživatel AntanO / Public Domain

Když se vám jej povede najít, můžete si zajásat. Díky němu jste totiž hned o něco schopnější v lovu, ale má také celou řadu dalších využití. Jednak máte u sebe alespoň trošku ostrý předmět, ale také se dá použít i jako zdravotní pomůcka. Pokud jej totiž vyrovnáte a co nejlépe vyčistíte, může posloužit jako náhrada jehly, v případě že je nutné šití. To je však opravdu extrémní případ. Zašít se pomocí něj dá i látka.

Improvizovaný lov

Pokud se vám však háček najít nepovedlo a nemáte jej ani u sebe, také existují možnosti, kterými jej lze naradit. Pokud tedy zoufale potřebujete ulovit rybu, dá se to i bez rybářského háčku. Jednou z možností je jednoduše si jej vyrobit ze staré plechovky, kdy rozříznete kolečko na její otevírání a vytvarujete jej do háčku.

iZdroj fotografie: Public Domain

Nebo použijete obyčejný kousek dřívka, který řádně naostříte a vytvoříte z něj takové tlustější párátko. To pak pouze připevníte na dřevěnou větev pomocí provázku, zubní nitě nebo nylonu. Na vytvořené párátko navléknete návnadu a improvizovaná udice je na světě. Chce to však pořádnou dávku šikovnosti a také trpělivosti.

iZdroj fotografie: Public Domain

Zdroj: Skilled Survival

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články