Trik s lžící, který může zachránit život aneb Všestranné využití zcela běžného příboru

Naučte se základy přežití v přírodě a umějte použít k dobru cokoliv, co máte zrovna k dispozici. Dnes si řekneme o triku s obyčejnou kuchyňskou lžící.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý výlet do přírody je specifický, a vy nikdy nevíte, co všechno se může stát. Taky to ani nemusí být přímo výlet, ale například pouze projíždíte autem někde v „divočině“. Najednou se však ocitnete v situaci, která by vás ani ve snu nenapadla. Auto se může porouchat, můžete se ztratit v lese nebo může přijít nějaká ničivá přírodní katastrofa. Scénářů je mnoho, důležité ale je zachovat chladnou hlavu a umět si pomoct, jak nejlépe to půjde. A věřte, že k tomu se dá využít ledaco. I obyčejná lžíce.

Základy přežití

Základy přežití v přírodě jsou dnes něco, co se značně zanedbává a není na tento um kladen příliš velký důraz. Ono v pohodlném životě 21. století se taky příliš nepočítá s něčím, co by k využití takových vlastností vedlo. Nikdo však nikdy neví, co se může stát a do jaké situace se právě vy, nebo vaši blízcí můžete velmi snadno dostat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Stačit může jakákoliv prachobyčejná náhoda a najednou si budete muset umět poradit tak, abyste vůbec přežili. Jedná se sice o naprostý extrém, ale věřte, že i k tomu může dojít snadněji, než byste čekali. V takovém případě je nejdůležitější zachovat chladnou hlavu, vše si pořádně promyslet a až poté jednat. Také je dobré si v dané situaci nashromáždit zásoby, které máte po ruce. Ať už se jedná o potraviny, oblečení, nebo cokoliv co se bude hodit. Neplýtvejte ničím.

I lžíce může pomoct

Jak již bylo zmíněno, v případě nouze se může hodit téměř cokoliv a je důležité se vším materiálem správně hospodařit. Proto mějte vždy na paměti, že použít se dají i ty věci, které na první pohled mohou působit neužitečně. Mezi ně patří například i obyčejná jídelní lžíce, se kterou si polévku v nouzové situaci asi jen tak nevychutnáte. Využití však může najít jinde.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jednoduše se pomocí ní dají vyhloubit například nejrůznější jámy a díry, k čemuž vás povede i obyčejný selský rozum. Lžíce však může posloužit také jako dokonalá zbraň, nebo náhrada nože. Stačí ji pouze lehce upravit. K tomu vám bude v prvním kroku stačit obyčejný kámen, pomocí kterého docílíte placatý tvar lžíce. Tu poté čímkoliv ostrým, nebo opět kamenem pouze zabrousíte po bocích a vytvoříte špičatý tvar.

iZdroj fotografie: Public Domain

Když máte tuto improvizovanou zbraň připravenou, můžete jí použít. Ať už tedy potřebujete nůž, nebo pouze malý bodák, svůj účel splní vzhledem k situaci dokonale. Také si z ní můžete vyrobit improvizovaný šíp do luku. Stačí pouze když odstraníte část, která slouží k uchopení lžíce a ponecháte jenom vytvarovaný špic. Ten poté připevníte k rovnému kusu dřeva pomocí lanka, zubní nitě nebo kouskem látky. Jednoduše opět využijete to, co máte po ruce.

Zdroj: Media Fiero

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Letní dovolená se letos Čechům prodraží. Ceny pohonných hmot jdou totiž opět nahoru
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I obyčejné oregano má co nabídnout, má antibakteriální a protizánětlivé účinky
adbz.cz
adbz.cz
Dům z 19. století chtěli rozšířit bez většího zásahu. Architekti úkol splnili, aniž by narušili původní atmosféru