Trik s lžící, který může zachránit život aneb Všestranné využití zcela běžného příboru

Naučte se základy přežití v přírodě a umějte použít k dobru cokoliv, co máte zrovna k dispozici. Dnes si řekneme o triku s obyčejnou kuchyňskou lžící.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý výlet do přírody je specifický, a vy nikdy nevíte, co všechno se může stát. Taky to ani nemusí být přímo výlet, ale například pouze projíždíte autem někde v „divočině“. Najednou se však ocitnete v situaci, která by vás ani ve snu nenapadla. Auto se může porouchat, můžete se ztratit v lese nebo může přijít nějaká ničivá přírodní katastrofa. Scénářů je mnoho, důležité ale je zachovat chladnou hlavu a umět si pomoct, jak nejlépe to půjde. A věřte, že k tomu se dá využít ledaco. I obyčejná lžíce.

Základy přežití

Základy přežití v přírodě jsou dnes něco, co se značně zanedbává a není na tento um kladen příliš velký důraz. Ono v pohodlném životě 21. století se taky příliš nepočítá s něčím, co by k využití takových vlastností vedlo. Nikdo však nikdy neví, co se může stát a do jaké situace se právě vy, nebo vaši blízcí můžete velmi snadno dostat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Stačit může jakákoliv prachobyčejná náhoda a najednou si budete muset umět poradit tak, abyste vůbec přežili. Jedná se sice o naprostý extrém, ale věřte, že i k tomu může dojít snadněji, než byste čekali. V takovém případě je nejdůležitější zachovat chladnou hlavu, vše si pořádně promyslet a až poté jednat. Také je dobré si v dané situaci nashromáždit zásoby, které máte po ruce. Ať už se jedná o potraviny, oblečení, nebo cokoliv co se bude hodit. Neplýtvejte ničím.

I lžíce může pomoct

Jak již bylo zmíněno, v případě nouze se může hodit téměř cokoliv a je důležité se vším materiálem správně hospodařit. Proto mějte vždy na paměti, že použít se dají i ty věci, které na první pohled mohou působit neužitečně. Mezi ně patří například i obyčejná jídelní lžíce, se kterou si polévku v nouzové situaci asi jen tak nevychutnáte. Využití však může najít jinde.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jednoduše se pomocí ní dají vyhloubit například nejrůznější jámy a díry, k čemuž vás povede i obyčejný selský rozum. Lžíce však může posloužit také jako dokonalá zbraň, nebo náhrada nože. Stačí ji pouze lehce upravit. K tomu vám bude v prvním kroku stačit obyčejný kámen, pomocí kterého docílíte placatý tvar lžíce. Tu poté čímkoliv ostrým, nebo opět kamenem pouze zabrousíte po bocích a vytvoříte špičatý tvar.

iZdroj fotografie: Public Domain

Když máte tuto improvizovanou zbraň připravenou, můžete jí použít. Ať už tedy potřebujete nůž, nebo pouze malý bodák, svůj účel splní vzhledem k situaci dokonale. Také si z ní můžete vyrobit improvizovaný šíp do luku. Stačí pouze když odstraníte část, která slouží k uchopení lžíce a ponecháte jenom vytvarovaný špic. Ten poté připevníte k rovnému kusu dřeva pomocí lanka, zubní nitě nebo kouskem látky. Jednoduše opět využijete to, co máte po ruce.

Zdroj: Media Fiero

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články